ACİL MÜDAHALE

Ne yazık ki evcil dostlarımızın başına evde veya dışarıda pek çok kaza gelebiliyor. Evinde pet hayvan besleyen herkesin bildiği gibi küçük yaramazların başına yüksekten düşme, kesik, kırılma, iç kanama, yaralanma gibi şeylerin geldiği sıkça görülmektedir.

Evcil dostunuz için çok çeşitli sebeplerle acil müdahale gerekebilir. Örneğin böcek sokması, zehirli hayvan ısırması, trafik kazası, düşme sebebiyle kırık veya iç kanama, kavga sonucu yaralanma, yabancı cisim yutma, kesici ve batıcı alet yaralanmaları, herhangi bir sebeple şoka girme veya bayılma halleri, suda boğulma tehlikesi, çok düşük veya çok yüksek sıcaklıklara maruz kalma, zehirlenme, yanma, elektrik çarpması gibi durumlar evcil hayvanların başına gelebilecek türden sorunlardır.

Öncelikle küçük dostunuzun solunumunu kontrol etmelisiniz. Açıkta bir yaranın olup olmadığına veya vücudun çeşitli deliklerinden kan gelip gelmediğine bakın, anatomisinde bir değişiklik olup olmadığını gözlemleyin. En kısa zamanda bu gözlemleri yaparak, petinizi yerinden kıpırdatmadan veterinerinize ulaşarak durumu özetlemeniz gereklidir. Bu arada mümkünse dostunuzun yanından ayrılmayın. Özetlediğiniz duruma göre size ilk anda yapmanız gerekenleri söyleyecek olan veterinerinizin talimatlarına uygun hareket etmeniz gerekir.

İç kanama gibi ciddi durumlarda kısa zamanda müdahale hayat kurtarır. Bu sebeple ilk andan itibaren hekiminizle irtibata geçmeniz ve bilgileri doğru şekilde vermeniz küçük dostunuza veteriner hekim müdahalesine kadar yardımcı olacak ve kolaylık sağlayacaktır.

Veterineriniz gelene veya siz kliniğe ulaşana kadar telefonda söylediği şekilde hareket etmeniz ve talimatları yerine getirmeniz hayatla ölüm arasındaki o ince çizgi açısından büyük önem taşır. Çünkü acil müdahale ile amaçlanan tedavi değil hastanın profesyonel yardım ulaşana kadar yaşamasını sağlamaktır.

Can dostunuzun yaşayacağı acil müdahale gerektiren durumlar için uzman hekimlerimize 7/24 ulaşabilirsiniz. Aradığınız andan itibaren sizden alacağımız bilgiler doğrultusunda telefonda size bilgi ve danışmanlık hizmeti veriyoruz.

Talebiniz halinde pet ambulansımız ve uzman hekimimizle adresinize gelerek küçük dostunuza yerinde müdahale uyguluyor, eğer gerekli görürsek kliniğimize getirerek tedavi altına alıyoruz.

Unutmayalım ki acil müdahale evcil hayvanlarda da en az insanlar kadar önemlidir ve hayat kurtaran neticeler vermektedir. Bu yüzden küçük dostunuzla ilgili yaşayacağınız herhangi bir sorunda 24 saat boyunca bizi arayabilir, uzman kadromuz ve profesyonel hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Call Now Button0216 533 88 33