AĞIZ VE DİŞ ÜNİTESİ

Evcil hayvanlarda ağız ve diş sağlığı problemi sıkça yaşanmaktadır. Pet hayvanların ağız ve diş sağlığı sorunları diğer problemlere göre daha az dikkate alınmakta ve genellikle ihmal edilmektedir.

Evcil hayvanların sağlık sorunlarının büyük kısmının ağız-diş sağlığı ile doğrudan alakalı olduğu bilinir. Çünkü diş ve dişeti sorunları yaşayan pet hayvanların başta sindirim sistemi olmak üzere iç organlarının büyük kısmı bu sorun sebebiyle etkilenmekte, ağızda biriken veya diş enfeksiyonları sebebiyle oluşan bakteriler çok daha ciddi sağlık sorunlara sebep olmaktadır.

3 yaşından itibaren kedi ve köpeklerde diş sorunları gözlemlenmeye başlanır. Bu sorunların gözden kaçması veya ihmal edilmesi halinde iç organlara yansıyan çok ciddi sorunları sıklıkla gözlemlemekteyiz. Özellikle dişlerde ve diş etlerinde başlayan enfeksiyon vücutta meydana gelen enfeksiyonların anası kabul edilir. Çünkü çoğu enfeksiyonun sebebi diş veya dişeti iltihabının vücuda yayılmasıdır.

Bu sebeple küçük arkadaşınızın ağız ve diş sağlığına da diğer konular kadar önem vermeniz ve olası ağız- diş sorunlarını önlemek için rutin kontrol ve tedavilerini yaptırmanız gerekir.

Evcil hayvanlarda özellikle diş taşı, diş eti iltihabı, diş kökü iltihabı,  diş etlerinde yangı gibi sorunlar yaşanır. Ayrıca evcil dostunuzun süt dişlerini değişimi sırasında yaşayacağı sorunlar sebebiyle ilerleyen yaşlarda ciddi diş problemleri yaşaması da olasıdır.

Küçük dostunuzu bize getirdiğiniz andan itibaren kliniğimizin ağız ve diş ünitesinde tüm ağız ve diş sorunlarına en yeni cihaz ve uygulamalarla müdahale ederek tedaviyi başlatıyoruz. Eğer henüz bir sorun oluşmamışsa koruyucu tedbirleri alarak devam eden süreçte yılda bir veya iki sefer rutin kontrollerini gerçekleştiriyoruz. Uyguladığımız bir tedavi var ise sorunun giderilmesi ve tekrarlamaması için gerekli önlemleri alarak sizi detaylı bir şekilde bilgilendiriyoruz.

Ağız ve diş ünitemizde diş taşı temizliği, dolgu, diş revizyonları, diş çekimi, diş enfeksiyon tedavisi ve diğer uygulamalar ile koruyucu ve önleyici tüm hizmetleri sunuyoruz.

Ağır ve diş sağlığı sorunu olmayan can yoldaşınızın sizinle birlikte uzun yıllar ve sağlıklı şekilde yaşaması için düzenli kontrol ve zamanında müdahale önemini unutmayınız.

Call Now Button0216 533 88 33