DAHİLİYE

Dahiliye (iç hastalıkları) pet hayvanların iç organlarının sağlığı ve işleyişi ile ilgilenen veteriner hekimlik alanıdır. Bu sebeple veterinerlik hizmeti alan küçük patinin ve ailesinin bu konuda doğru bilgilere sahip olması ve bilinçli davranması gerekir.

Dahiliye can dostlarımızın kalp, böbrek, akciğer ve kan hastalıkları, hormonal ve sindirim sistemi sorunları, enfeksiyon ve romatizmal rahatsızlıkları, alerjik sorunları, kanser tanı ve tedavisi ve yaşa bağlı hastalıkları ile ilgilenmektedir.

Dahiliye branşı insanlar için geniş bir tıp alanıdır. Bu sebeple her dahiliye uzmanı belli bir konuda çalışmaya özen gösterir. Veteriner hekimlikte de dahiliye tıpkı insanlardaki gibi geniş bir alan özelliği taşır ve her veteriner hekimin belli bir organ üzerinde uzmanlaştığı görülür.

Dahiliye uygulamaları küçük patinizin mevcut veya geçmişteki bir hastalık hikayesinin var olup olmadığı hakkındaki incelemeler ile başlanan ve fiziki muayene, kan tahlilleri, ultrason ile sona erdirilerek teşhis konulan bir seyirde gerçekleşir.

Eğer küçük dostunuzda bir hastalığın varlığı ortaya çıkarsa en uygun yöntem belirlenerek tedavi süreci başlatılır. Süreçte size konuyla ilgili detaylı bilgi verilir, en uygun tedavi yöntemi önerilir ve sonuçları konusunda bilgi sahibi olmanız sağlanır.

Kliniğimizde evcil hayvanların dahiliye tanı ve tedavileri;

  1. Sindirim sistemi hastalıkları
  2. Solunum sistemi hastalıkları
  3. Böbrek ve idrar yolları rahatsızlıkları
  4. Üreme sistemi hastalıkları

Branşlarına ayrılmıştır. Her biri alanında uzman hekimlerimiz tarafından titizlikle yapılan muayene ve tetkikler sonucunda patinizin sorunu hakkında teşhis konulur.

Dahiliye uygulamalarımız için en yeni teknolojiye sahip cihazlardan yararlanılmaktadır. Donanımlı laboratuarımızda her türlü kan tahlilini, enfeksiyon testlerini yapıyor, gelişmiş  cihazlarımızla röntgen ve ultrason uygulamalarını gerçekleştiriyoruz.

Dahiliye tanı ve tedavi süreçlerinde en önemli konu hastalığın zamanında ve doğru teşhisi, tedaviye en kısa zamanda başlanması ve küçük pati için en doğru tedavi yönteminin uygulanmasıdır.

Teknolojik ekipman ve uzman veteriner hekimlerimiz ile tüm dahiliye branşlarında başarılı uygulamalar ve tedavilere imza atmaktayız. Çünkü küçük patinizin sizin çocuğunuz gibi olduğunun ve onun sağlık ve mutluluğunun sizi de mutlu edeceğinin farkındayız. Bu yüzden en doğru tedavi yöntemini belirlemek ve can dostunuzun acı çekmeden tedavisini gerçekleştirebilmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaktayız.

Call Now Button0216 533 88 33