DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Danışmanlık hizmetleri veteriner hekimliğin koruyucu hekimlik kategorisinde değerlendirilir. Evcil hayvanların yaşadıkları her türlü sorun veya sizin bilgi sahibi olmak istediğiniz her alanda sunulan veteriner hekimlik hizmetidir diye özetlenebilir.

Evcil hayvanların beslenmesi, kısırlaştırılmaları, hangi aşıların ne zaman yapılması gereği, tüy-diş-tırnak ve deri bakımı, bazı belirti ve değişikliklerin ne anlama geldiği veya dikkatinizi çeken, merak ettiğiniz her konuda bilgi almak gibi hizmetler danışmanlık kapsamında değerlendirilebilir.

Aslında evcil hayvan danışmanlık hizmeti veterinerliğin tüm alanlarında bilgi sahibi olmayı gerektirir. Karşılaşılan bir soru ya da sorunda doğru cevabı ve çözümü sunabilmek için konu hakkında yetkin ve bilgili olmak şarttır.

Henüz bebekken hatta anne sütünden yeni kesilmişken aldığınız minik dostunuz için ilk andan itibaren uzman bir veteriner hekim edinmeniz gerekir. Çünkü evcil hayvanların uzun ve sağlıklı yaşamaları için düzenli olarak veteriner kontrolüne gitmeleri ve pek çok konuda danışabileceğiniz bir hekiminin olması gerekir. Örneğin  ailenize yeni katılan 1-2 aylık bir kedinin sürekli ağlaması, kumu dışındaki yerlere dışkılaması, mama yedikten sonra kusması, halsiz olması, aşılarının ne zamandan itibaren yapılmaya başlayacağı, büyüdükçe değişmesi gereken beslenme içeriği, dişlerinin çıktığı veya süt dişlerini döktüğü dönemde neler yapılması gerektiği, kısırlaştırma yaşının kaç olduğu, alması gereken vitamin ve gıda takviyeleri, davranışlarında meydana gelen ani değişikliklerinin sebebi gibi sayısız konuda yardım ve bilgi almanız gerekecektir. Bunun yanında geçirdiği bir operasyon veya hastalıktan sonra iyileşme sürecinde de sürekli hekimi ile irtibat halinde kalmanız küçük arkadaşınızın kısa zamanda sağlığına kavuşmasına yardımcı olur.

Veteriner hekimlerin çoğu pet hayvanlar konusunda danışmanlık hizmeti de sunmaktadır. Patili dostunuzun size geldiği andan itibaren edineceğiniz veteriner hekimini değiştirmemeniz tavsiye edilir. Çünkü ilk andan itibaren minik pati hakkında tüm uygulamaları ve kontrolleri sağlayan hekim, danışmanlık konusunda da en doğru kişi olacaktır.

Danışmanlık hizmeti konusunda doğumlarından itibaren her an yanında olduğumuz hastalarımız kadar sonradan pati ailemize katılan tüm diğer canlar için günün her saati bize ulaşabilirsiniz. Çünkü danışmanlık adı altında verilen bu hizmetin bazen hayat kurtaracak önlemler almanıza yardım ettiğini biliyor ve bu yüzden danışman hekimlik misyonumuzu önemsiyoruz.

Call Now Button0216 533 88 33