FİZİK TEDAVİ

Evcil dostlarımızın daha iyi koşullarda bakılması ve sağlık sorunlarının en kısa zamanda giderilmesi sebebiyle ömürleri uzamaya başlamıştır. Uzun yıllar yaşayan evcil hayvanlarda yaşlanma sebebiyle fizik tedavi ihtiyaçları da görülmektedir. Bunun yanında ameliyat ya da kaza geçiren evcil hayvanlarda iyileşme sürecinin bir parçası olarak fizik tedavi uygulamaları yapılması zaruri hale gelmektedir.

Fizik tedavi sorunlu bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak sağalmayı çabuklaştırır. Ameliyatlı bölge veya eklem çevresindeki sorunlar giderilir ve kas erimesi engellenerek eklemlere binen yük azaltılmış olur.

Özellikle artrit ve eklem hastalığı görülen hayvanlarda fizik tedavi çok başarılı sonuçlar vermektedir. Ağrılı seyreden bu hastalıklar sebebiyle küçük pati daha az hareket etmekte ve dolayısı ile kilo almaktadır. Alınan kilo sebebiyle hastalık ve ağrılar da şiddetlenerek artmaya devam etmektedir. Bu hastalıkların belli bir süre ilaçla baskılanması mümkün olmakla birlikte ağrı kesici kullanımı bir tedavi yöntemi değildir.

Fizik tedavi ile hastalara hareket kabiliyeti kazandırma ve bu sayede kilo vermelerinin sağlanması yolu ile kas zayıflığının ve obezitenin önüne geçilerek minik patinin sağlığına kavuşması mümkün olmaktadır.

Nörolojik sorun yaşayan kedi ve köpeklerin önemli bir kısmında da fizik tedavi ile kesin sonuçlar alınmaktadır. Özellikle omurilik hasarı oluşan hastalarda operasyon sonrası omurilik ve sinirlerin iyileşme sürecinde işlevini yitiren kasların elektro cihazlarla uyarılarak eski fonksiyonlarına kavuşması fizik tedavi ile mümkün olmaktadır.

Kliniğimizde evcil hayvanların obezite, ameliyat sonrası uzun zaman hareketsiz kalan organın tekrar eski işlerliğine kavuşması, zayıflamış kas gruplarının iyileştirilmesi, felçli patilerin yürümesinin sağlanması gibi sorunlar fizik tedavi ile giderilmektedir. Fizik tedavi uygulamalarımız için son teknolojiye uygun cihazlar kullanarak, bu alandaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden bir ekiple çalışıyoruz.

Bizim için küçük patinin kliniğimizin kapısından girdiği andan itibaren tüm sorunlarından kurtulmuş halde taburcu edilmesine kadar geçen sürecin her aşaması çok önemlidir. Hastalarımız ilk andan itibaren bizim de çocuklarımız olarak muamele görürler ve daima öyle kalırlar. Operasyon uyguladığımız minik bir patinin operasyon sonrası iyileşme sürecinin tamamı sorumluluğumuzdadır. Fizik tedavi uygulamaları tedavisi yapılan can dostunuz size sağlıklı olarak teslim edilir.

Call Now Button0216 533 88 33