LABORATUAR

Evcil hayvanların hastalıklarının teşhisinde en önemli servis kliniğin laboratuvarıdır. Laboratuarın donanımlı ve son teknoloji cihazlara sahip olması hem teşhisin kısa sürede yapılmasını hem de doğru teşhisin konulmasını sağlayan en önemli veterinerlik branşıdır.

Küçük patinin kan, idrar, tükürük, tüy gibi salgı ve vücut parçalarından alınan örnekler laboratuarda incelenerek sonuçlar veteriner hekime ulaştırılır. Çünkü bu tahliller enfeksiyondan kan hastalıklarına, kalp rahatsızlıklarından böbrek yetmezliğine kadar pek çok hastalık konusunda teşhise yardımcı bulgular elde edilmesini sağlar.

Evcil hayvanların hastalıklarının büyük kısmı insanlarda da görülmektedir. Ancak bazı hastalıklar sadece hayvanlara özeldir. Bu sebeple tanı ve tedavisi için alanında uzman veteriner hekim tarafından tahlil yapılması ve en doğru sonucun alınması için en donanımlı laboratuvara sahip olunması da şarttır.

Kliniğimizde evcil dostlarımızın hastalıklarının teşhisini sağlamak amacıyla çok farklı tahliller yapılmaktadır. Bunlardan bir kısmı kan tahlili, biyokimya tahlilleri, mikroskobik incelemeler, idrar tahlilleri, gaita tahlili, mantar tahlilleri, hızlı test kitleri ile yapılan viral kökenli hastalık tahlilleri, smear testleri, antibiyogram ve hormon incelemeleri olarak sıralanabilir.

Ayrıca kanser hastalıklarının teşhisi için alınan biyopsi örnekleri üzerinde yapılan incelemeler ile de ilaç veya kemoterapi uygulaması yapılmaktadır. İleri MR ve tomografi gibi cihazlarla da teşhis ve tedaviler gerçekleştirmekteyiz.

Kliniğimizin laboratuarında yapılan tahliller uzman veteriner hekimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Laboratuarımızda bulunan cihazlarımız güncel veterinerlik teknolojisi ile paralel olarak yenilenmekte olup, tahlil sonuçlarında sapma olmadan sonuç almamızı sağlamaktadır. Ayrıca kullandığımız cihazlar sadece hayvanlar için dizayn edilmiş özellikte olduğundan en sağlıklı ve isabetli teşhislerin konulması konusunda da yardımcı olmaktadır.

Küçük dostunuzun hasta olduğundan şüpheleniyorsanız ve alanında uzman bir veteriner kliniği arıyorsanız en kısa zamanda misafirimiz olarak kliniğimizi görmenizi her konuda detaylı bilgi alabileceğiniz uzman ve güler yüzlü personelimiz ile tanışmanızı öneririz.

Bizler sürekli evcil hayvanlarla ilgilenen insanlar olmamız sebebiyle bir patinin sizler için ne demek olduğunun bilincindeyiz. Hastalarımız ve aileleri için en kaliteli ve sağlıklı hizmeti verdiğimiz konusundaki iddiamız ve patili dostlarımızın ailelerinin referansları en büyük gurur kaynağımızdır.

 

Call Now Button0216 533 88 33