OZON TERAPİ&PRP

Ozon terapisi uzun yıllardır tıp biliminde kullanılmakta olup, vücuttaki oksijen seviyesinin yükselmesinin hastayı sağlığına kavuşturacağı ana fikrine dayanır. Ozon terapisi ile zarar gören-iltihaplanan dokulara yüklenen oksijen ve ozon ile sağaltım sağlanmakta, virüs ve bakterilerin yok olduğu görülmektedir.

Ozon 3 oksijen atomunun bir araya gelmesi ile oluşan bir maddedir. Bu madde dokularla etkileşime girince 3 atomlu bu yapıdan bir atom ayrılarak dokudaki diğer molekül ve kimyasallarla birleşir, diğer iki atom da oksijene dönüşerek zararlı yapılarla savaşıp ortadan kaldırır. Ozon ile bu şekilde karşılaşan mikroorganizmalar ve kanser hücrelerinin bir süre sonra yok oldukları gözlemlenmiştir.

Tıbbi ozon ise tıbbi oksijenin ozon jeneratörü kullanılarak elektrikle uyarılması sonucu elde edilmektedir. Ozon doğru vakalarda ve doğru şekilde uygulandığında güvenli ve başarılı sonuçlar vermektedir. Genellikle enfeksiyonları azaltmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, bakteri ve virüsleri yok ederek sebep oldukları hastalıkları ortadan kaldırmak için uygulanmaktadır. Ayrıca kanser önleyici tedavi olarak uygulandığı da görülmektedir.

Ozon terapisi evcil hayvanların da enfeksiyon ve bağışıklık sistemi hastalıklarında uygulanan bir yöntemdir. İlaçla tedavi gerekmeden giderilebilir sorunların varlığı halinde ozon terapisi uygulaması ile sağlıklı sonuçlar alınması, hatta minik patinizin eskisinden de sağlıklı hale gelmesi mümkündür.

PRP tedavisi ise kronik hale gelen yaralarda, kas-eklem ve kemik dokusu hastalıklarında uygulanan ve hiçbir risk taşımaya bir tedavi yöntemidir. PRP’nin açılımı “zengin plazma” dır.

Hastadan alınan bir miktar kandan elde edilen trombositler sorunlu bölgeye uygulanır. Bu uygulama kanama durdurucu, iyileşmeyi hızlandırıcı ve kök hücrelerin uyarılması ile tedavi edici özelliği sayesinde son yıllarda en çok tercih edilen tedavi yöntemleri arasına girmiştir. Hiçbir yan etkisi olmayan ve hastanın kendi kanından elde edilen bu sıvı ile ilaçsız ve risksiz bir şekilde pek çok hastalığın tedavi edildiği görülmüştür.

Kliniğimizde evcil dostlarınız için ozon terapisi ve PRP uygulamaları yapılmaktadır. Bu yöntemlerle tedavi edilebilir bir sorunun tespiti halinde ilaçla veya diğer yöntemlerle tedaviden önce ozon terapisi veya PRP yöntemi denenmekte ve genellikle başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Call Now Button0216 533 88 33