PET BAKIM

Evcil hayvanların deri, tırnak ve tüy sağlığının korunması vücut sağlıkları kadar önem taşır. İhmali halinde alerjik veya dermatolojik hastalıklara hatta enfeksiyonlara yol açabileceği için özen gösterilmesi gereken bir husustur.

Bu sebeple küçük patilerin düzenli aralıklarla tırnaklarının kesilmesi, traş olmaları, banyolarının yaptırılması gerekir. Bu uygulamaların evlerde yapılmaya çalışılması halinde hem küçük dostunuz huzursuz olmakta hem de istenmeyen sorunlara yol açmaktadır. Bakım işlerinin uzman kişiler tarafından hayvan anatomisine uygun aletlerle gerçekleştirilmesi en doğrusudur.

Kliniğimizde hijyenik bir ortamda, sterilize edilmiş aletlerle pet bakım hizmeti sunulmaktadır. Kedi ve köpekleriniz için pet kuaförlük hizmeti verilmekte, özellikle tüylü cins küçük patilerin istenilen şekil ve uzunlukta tüylerinin kesimi yapılmaktadır.

Kullanılan traş makinesi ve makaslar her pati için sterilize edilir ve evcil hayvana zarar vermeyecek şekilde traş edilmesini sağlayacak türden aletlerle gerçekleştirilir.

Küçük patinin tırnak kesimi için de profesyonel pet tırnak makasları kullanılır ve tüm bakım aletleri her uygulamadan sonra ultraviyole ışık altında ve dezanfektan spreylerle sterilize edilir. Çünkü bazı evcil hayvanlarda alerjik reaksiyonlar görülmektedir. Bunun yanında bazı hayvanların taşıdığı bulaşıcı hastalıklar henüz fark edilmemiş veya başlangıç aşamasında olabilir. Bu sebeple kullandığımız tüm aletleri titizlikte dezanfekte etmeden başka bir küçük pati için kullanmayız.

Kedi ve köpeklerin banyo işlemi de büyüklüklerine uygun küvetlerde, veteriner hekim gözetiminde, uzman personel tarafından gerçekleştirilir ve banyoları için pet hayvanların cildi ile uyumlu medikal şampuanlar kullanılır.

Talebiniz halinde kedi ve köpeklerin kulak temizlikleri de kliniğimizde yapılmaktadır. Bilindiği gibi kulak evcil hayvanların en hassas dış organıdır. Kulak temizliği yapılırken yanlış bir hareket ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden küçük dostunuzun kulak temizliğinin bir veteriner hekim tarafından yerine getirilmesi istenmeyen sorunların yaşamasını engelleyecektir.

Kliniğimizde küçük patilere istisnai durumlar dışında traş veya diğer bakım hizmetleri esnasında anestezik veya sedatif ilaçlar verilmez. Hayvanın psikolojisinin pozitif yaklaşımla rahatlatılmasına ve hiçbir ilaç kullanılmadan bakımlarının tamamlanmasına özen gösterilir. Uygulama esnasında dilerseniz siz de küçük dostunuzun yanında bulunabilir ve bakımın daha kolay yapılması konusunda küçük patinizi rahatlatabilirsiniz.

Call Now Button0216 533 88 33