TANI VE TEDAVİ

Evcil hayvan veterinerliğinde hizmet yelpazesi çok geniş olmakla birlikte üzerinde hassasiyetle durulması gereken ve uzmanlık isteyen en önemli alanlardan biri tanı ve tedavidir. Çünkü küçük dostunuzun mevcut rahatsızlığı ile ilgili teşhisin doğru yapılması tedavi yöntemini, tedavi süresini ve bağlı başka sağlık sorunları yaşamasını engeller.

Evcil hayvanlarda sıklıkla görülen rahatsızlıklar konusunda uzman bir veteriner hekime her zaman ihtiyacınız vardır. Çünkü evlerde beslenen hayvanlarda görülen hastalıklar sokak ya da tarımsal amaçla beslenen hayvanlardan çok farklı özellikler taşımakta, kendine has teşhis ve tedavi usulleri gerektirmektedir.

Uzman bir veteriner hekiminden hizmet almanın yanında hekiminizin hizmet verdiği kliniğin donanımı da teşhis ve tedaviyi belirleyen diğer önemli faktördür. Gerekli güncel tanı ve tedavi cihazlarının bulunduğu, donanımlı laboratuvara sahip bir klinik en az teşhis ve tedavi kadar önem taşımaktadır.

Küçük dostunuzda farklı şekillerde kendini gösteren rahatsızlıklar için en kısa zamanda uzman bir veteriner hekime başvurulması ve gerekli tahlil ve kontrollerin en kısa zamanda yaptırılması erken teşhis imkanı verebileceği gibi istenmeyen sonuçların önlenmesine de yardımcı olur. Ayrıca küçük patinin sağlığı sizin, çocuklarınızın, evdeki diğer pet hayvanlarının hatta eve gelen misafirlerin sağlığı için dikkatle ele alınması gereken bir husustur.

Küçük patinizin sadece hastalanması halinde değil belli periyotlarda düzenli kontrollerinin yapılması için de veteriner hekime götürülmesi gerekir. Bu kontrollerin belli bir periyotta tekrarlanması, aşılarının zamanında yapılması, genel sağlık muayenesinin ve tahlillerinin düzenli gerçekleştirilmesi can dostunuzun hiçbir hastalığa yakalanmadan uzun yıllar sağlıkla yaşamasını sağlayacaktır.

Can dostunuzu hastalanmasını beklemeden düzenli olarak veteriner kontrolüne götürmeniz, aşılarını ve bakımlarını aksatmadan yaptırmanız yanında hastalandığından şüphelenmeniz halinde uzman bir kliniğe ve uzman bir veteriner hekime müracaat ederek en kısa zamanda gerekli müdahalenin yapılmasını sağlamanız gerekir. Unutulmamalıdır ki tıpkı insanlarda olduğu gibi erken ve doğru teşhis hayat kurtarır.

Kliniğimiz gerek koruyucu hekimlik gerekse evcil hayvan hastalıkları konusunda uzmanlaşmış olup, her biri kendi alanında tecrübeli hekimleri ve yardımcı personeli ile size ve evcil dostlarınıza yardımcı olmak için sevgi ve özveri ile çalışmaktadır.

Call Now Button0216 533 88 33